Ocieplanie pianką PUR Kielce – pianą PUR Kielce syntetyczne materiały izolacyjne to produkowane chemicznie tworzywa sztuczne do izolacji termicznej. Występują w postaci paneli oraz granulatu do izolacji wdmuchiwanej. Najczęściej stosowanym syntetycznym materiałem izolacyjnym jest ekspandowany polistyren.
Jest bardzo tani, a jednocześnie ma dobre parametry izolacyjne i jest łatwy w obróbce – m.in. do izolacji na dachu, wewnątrz lub na elewacji zewnętrznej.
Ocieplanie pianką PUR Kielce
Kielce
IZOLACJA PIANĄ PUR OSZCZĘDZA KOSZTY OGRZEWANIA
Ogrzewanie i ciepła woda odpowiadają za 80% zużycia energii w prywatnych gospodarstwach domowych. Właściciele domów mogą zaoszczędzić dużo energii grzewczej w okresie grzewczym izolując np. poddasza wdmuchiwana pianą PUR. Ta oszczędność jest głównym powodem, dla którego właściciele domów wybierają izolację.
Chcąc znacznie obniżyć koszty ogrzewania, warto wyremontować dom, aby był bardziej energooszczędny. Docieplanie elewacji i poddasza odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ występują tutaj ogromne straty ciepła. Dobrze ocieplony dom pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. O ile to możliwe, izolacja elewacji nie powinna pozostać jedynym etapem renowacji. Stare i nieszczelne okna, nieocieplony dach i strop piwnicy bez izolacji powodują również duże straty ciepła, a przy renowacji zgodnie z ogólną koncepcją można zaoszczędzić jeszcze więcej kosztów.
ILE DOKŁADNIE MOŻE OSZCZĘDZIĆ OCIEPLENIE PIANĄ PUR w Grójcu?
Dokładne oszczędności, jakie można osiągnąć dzięki ociepleniu elewacji i poddasza, można obliczyć indywidualnie dla każdego domu. Odbywa się to na miejscu przez niezależnego konsultanta ds. energii . Analizuje budynek i tworzy indywidualną mapę drogową renowacji, która pasuje do domu i właściciela domu, niezależnie od tego, czy jest to całkowity remont, czy kilka następujących po sobie pojedynczych działań. Skoordynowane środki, takie jak dobra izolacja, nowe okna i wydajny system grzewczy, zapewniają szczególnie duże oszczędności kosztów ogrzewania. Docieplenie domu to bardzo ważna inwestycja w przypadku chęci montażu pompy ciepła, gdzie oszczędności na stratach cieplnych są kluczowe.
DOTACJE PAŃSTWOWE CZYNIĄ OCIEPLANIE PIANKĄ PUR JESZCZE BARDZIEJ ATRAKCYJNĄ
Dotacje państwowe na systemy grzewcze i docieplanie budynków nie powinny być pomijane w kalkulacji kosztów i korzyści izolacji. Każdego roku, rządy przeznaczają milionowe dotacje i pożyczki na ocieplanie elewacji i poddaszy. Sprawiają, że zarówno całkowity remont, jak i indywidualne zabiegi, takie jak ocieplenie elewacji i poddasza, są szczególnie opłacalne. Ponadto od początku 2020 r. właściciele domów mają możliwość odliczenia od podatku części kosztów poszczególnych działań.
Jeśli izolacja od zewnątrz nie jest możliwa, izolacja wewnętrzna pomaga obniżyć koszty ogrzewania. Jednak system jest podatny na błędy. Każdy, kto chce samodzielnie ocieplić ścianę wewnętrzną, powinien zatem zwrócić uwagę na właściwy dobór materiałów izolacyjnych i prawidłowe wykonanie.
Zalety izolacji wewnętrznej
- Nie potrzeba rusztowania.
- Zamiast wszystkiego na raz możesz też ocieplić pokój po pokoju.
- Doświadczeni majsterkowicze mogą sami zaizolować ściany wewnętrzne.