Czas ulepszyć swój dom wyjątkowymi, trwałymi i stylowymi płytkami! Te najwyższej klasy podłogi z płytek sprawią, że Twoje podłogi będą wyglądać świetnie w każdym miejscu. Szczególnie w kuchniach, łazienkach i innych miejscach narażonych na działanie wody.

Właściwości płytek podłogowych

Jeśli zastanawiasz się nad ułożeniem nawierzchni, należy wziąć pod uwagę kilka funkcji.

Łatwe w utrzymaniu

Jedną z cech, które ludzie najbardziej kochają w kafelkach , jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Jeśli dostanie się na nią jakakolwiek plama lub płyn. Wszyscy będą na nim leżeć i nie zostaną wchłonięci. Oznacza to, że możesz je łatwo wytrzeć.

Możesz regularnie utrzymywać go w czystości za pomocą miękkiego odkurzacza lub miotły do ​​odkurzania kurzu i brudu z podłogi. Można użyć prawie każdego środka czyszczącego i nie uszkodzi on podłogi z płytek.

Wiele osób decyduje się więc na położenie płytek w łazience i kuchni. Oprócz łatwości czyszczenia, bakterie na podłodze również nie przeżywają. To zaleta przy dekorowaniu płytek w restauracjach, stołówkach, na konferencjach.

układanie kostek brukowych Warszawa
układanie kostek brukowych Warszawa

Skuteczna wodoodporność

Dzięki warstwie ochronnej na powierzchni materiału, płytki są odporne na wodę i plamy. Znowu jest to ważne w łazienkach i kuchniach. Płytki ceramiczne wytrzymują znacznie dłużej niż inne materiały. Toleruje również ciepło z dużą wilgotnością, więc nie musisz się martwić, że się zepsuje podczas gorących i dusznych letnich miesięcy. Układanie płytek ceramicznych przyniesie korzyści w każdym wilgotnym środowisku.

Podłogi z płytek są twarde i trudne do złamania

Po zakończeniu montażu wysokiej jakości płytek podłogowych. Płytki mogą wytrzymać nawet 20 lat lub dłużej, jeśli dobrze się nimi zajmiesz. Nawet jeśli cegła pęknie, zwykle jest to tylko pukanie i można ją łatwo wymienić. W ten sposób zmniejszasz również ogólne koszty, ponieważ nie musisz tak często zmieniać płytek.

Kostka brukowa jest przystępna

Podłogi z płytek są ogólnie dostępne dla większości ludzi.

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać kostkę brukową, istnieją również pewne wady, o których należy pamiętać.

Podłoga nie będzie dobrze wchłaniać ani zatrzymywać ciepła
Oznacza to, że zimą będzie dość zimno. W przypadku instalacji w pomieszczeniu rano stopy prawdopodobnie uderzą w podłogę w szoku. Należy to wziąć pod uwagę, umieszczając płytki w miejscu publicznym, aby uniknąć nękania klientów. Zaletą jest to, że latem będziesz czuć się świetnie chodząc po zimnej podłodze.

Ciężkie, twarde płytki

W związku z tym płytki nie są najlepszym wyborem do montażu na podłodze. W razie potrzeby układamy podłogę na najwyższym piętrze. Specjaliści powinni sprawdzić integralność konstrukcji.

Podłogi z płytek są łatwe w utrzymaniu czystości ze względu na ich twardość, ale nie oznacza to, że możemy na nich wygodnie stanąć. Możesz jednak umieścić dywany tam, gdzie ludzie stoją najbardziej, na przykład przed zlewem kuchennym lub za ladą.

Materiały na płytki podłogowe

Dziś na płytkach znajdziemy setki innych materiałów. Skupimy się jednak na powszechnie spotykanych materiałach.

Zwykle występuje w kuchniach i łazienkach. Oczywiście nadal może działać w każdym pomieszczeniu w Twoim domu. Chociaż wysokiej jakości płytki ceramiczne nie są całkowicie trwałe, przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć przez całe życie. Ten rodzaj płytek występuje w różnych kolorach, wzorach i stylach. W tym płytki, które wyglądają jak drewno.

Podłoga z płytek ceramicznych

Jeśli potrzebujesz płytek, które są nieco trwalsze niż ceramiczne, dobrym wyborem będą płytki gresowe. Ta płytka ma całą fakturę, co jest plusem, jeśli martwisz się o estetykę. Ale trudniej będzie pracować niż z ceramiką, jeśli zamierzasz samodzielnie montować płytki.

Nawierzchnia z kamienia naturalnego

Kolejnym popularnym wyborem jest kostka brukowa , która oferuje konsumentom szeroki wachlarz możliwości. Od łupka, przez granit, aż po marmur, mają różne odcienie i faktury dla każdego. Oznacza to, że kamień jest cięższy niż inne materiały z naszej listy i może być trudny w obróbce.

Płytki winylowe

Sprawy nie są łatwe, jeśli zdecydujesz się kupić płytki winylowe. Winylowe płytki podłogowe występują w wielu stylach i wzorach do wyboru. Jest to jedna z najtańszych form pokryć podłogowych, choć trzeba mieć świadomość istnienia LZO (toksyczności).

Linoleum, płytki

Podłogi z linoleum najczęściej występują w deskach, które składają się nawet w 97% z naturalnych składników. Linoleum może być dość drogie, nie wodoodporne, ale ogólnie jest przyjazne dla środowiska.

Płytki cementowe

Jeśli naprawdę chcesz mieć inną podłogę. Przy płytkach cementowych/betonowych trudno się pomylić. Jego trwałość jest dobrze znana w naturze i choć może nie wydawać się tak „ciepła” czy estetyczna jak inne formy posadzek, płytki cementowe są nadal bardzo popularne.

Zadzwoń! Umów się!