Pięknie ozdobione domy i parki, doskonale wręcz zaaranżowane tereny na działkach budowlanych, eleganckie rezydencje z rzeźbami. Mozaikowe podłoża i nawierzchnie. Wykonanie tego wszystkiego jest dostępne w wielu firmach brukarskich . Dla wielu z nas posiadanie pięknego ogrodu, werandy czy tarasu jest prawdziwym marzeniem. Dobre ekipy specjalizujące się w brukarstwie artystycznym mają zazwyczaj tysiące pomysłów i są w stanie sporządzić dla nas wiele ciekawych aranżacji nawierzchni.

Do tego wszystkiego używane są nowe, specjalistyczne maszyny i grupa specjalistów specjalnie w tym celu przeszkolonych. Używane są doskonałej, jakości Materiały budowlane i dopasowywane odpowiednio do rodzaju podłoża. Przy wykładaniu tarasu na przykład używane są specjalne płyty, a chodniki, podjazdy, czy alejki w ogrodzie przepięknie się prezentują wyłożone kostką brukową . Zamiast płytek na tarasie możemy również skorzystać z kostki brukowej. Jest to materiał praktyczny i trwały i dobrze reagujący na zmiany pogody. W obecnych czasach kostka brukowa, jeśli chodzi o brukarstwo występuje w kilku kolorach i kształtach, co umożliwia ułożenie z niej przeróżnych, atrakcyjnych kompozycji na życzenie klienta. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości i niszczy się szybko, praktycznie po 10 latach użytkowania wciąż jest w dobrej kondycji.

Istnieją kostki brukowe wykonywane z betonu lub powstałe w wyniku obróbki kamieni naturalnych, jak się można domyślić kamienie naturalne są estetyczniejsze, ale i też droższe. Kostka brukowa to bardzo popularny materiał w brukarstwie i wykorzystywana jest nie tylko do ozdabiania ogrodów, ale także jeśli chodzi o usługi naprawiania dróg i ulic. Firmy zajmujące się tą branżą nie tylko ograniczają się do wykonawstwa, ale też aranżują i projektują, charakteryzują się doradztwem i doborem odpowiednich materiałów. Potrafią stworzyć przepiękne mozaiki i kompozycje tak, że podłoże potrafi wyglądać bajkowo.

brukarstwo artystyczne
brukarstwo artystyczne

Zazwyczaj brukarstwo artystyczne jest cenione bardziej aniżeli zwyczajne gdyż wymaga też dodatkowej pracy, jaką jest wizualna i dokładna aranżacja. Możemy również przedstawić swój projekt i swoją wizję zagospodarowania nawierzchni. Cenniki danych firm są różne, choć mniej więcej oscylują w tych samych granicach. Cena za metr kwadratowy to około 100 zł Pamiętajmy przy doborze odpowiedniej ekipy, aby potwierdzić jej doświadczenie i sprawdzić jej wcześniejsze realizacje To może zaważyć na zadowoleniu z wykonanych prac. Mówmy szczerze i otwarcie, czego oczekujemy i spiszmy to wszystko w umowie, aby nasz brukarz dokładnie wiedział co ma zrobić. Płaćmy zawsze po skończonej i sprawdzonej przez nas pracy, jeśli nie jesteśmy zadowoleni poprośmy o poprawę prac. Brukarstwo artystyczne sprawi, że otoczenie naszego domu będzie piękne.

Oceń: